Fas Turu | Kazablanka, Rabat, Fes, Meknes, Marakeş Kazablanka - İstanbul Kazablanka, Rabat, Fes...

Fas Turu

Kazablanka - Rabat - Fes - Meknes - Marakeş

1.Day

İstanbul kiss Kazablanka broken heart Rabat broken heart Fes

İstanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlar Terminali Giden Yolcu Salonu "HUZURLU SEYAHAT - THY" bankosunda 08.30’da buluşuyoruz. Check-in ve pasaport işlemlerini müteakip THY’nin TK617 seferi ile 11.20'de Kazablanka’ya uçuş, 14.15'de varış. Rehberimiz tarafından karşılanmanın ardından Rabat’a hareket ediyoruz (85 km). İmparatorluğun başkenti olan Rabat’ta Kraliyet Sarayı'nı, 5. Muhammed Türbesi'ni, Hasan Kulesi'ni, Şehir Surları'nı, Oudaia Kalesi'ni ziyaret sonrası Fes’e doğru yola çıkıyoruz (210 km). Varışta akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde. 5* Ramada Hotel vb.

2.Day

Fes broken heart Meknes broken heart Kazablanka

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Fes şehir turunda; Attarine Medresesi, Eski Karaounie Üniversitesi, Nejarine Meydanı, Bakırcılar Meydanı, Fas’a özel takıların, bakır ve süs eşyalarının satıldığı Zanaatkârlar Çarşısı, Fes Irmağı yakınlarında kurulmuş olup bugün aynı tekniklerle derilerin işlendiği Tarihi Tabakhane görülecek yerler arasındadır. Panoramik medina (eski şehir) turu sonrası Meknes şehrine doğru yola çıkıyoruz (65 km). Meknes’te Fas’ın en güzel şehir kapısı Bab Mansour ile (açıksa) Mevlai Ismail Türbesi gezilerinin ardından Kazablanka’ya hareket ediyoruz (240 km). Varışı müteakip yapılacak Kazablanka şehir turumuzda; Anfa Semti, Atlas Okyanusu ve 2. Hasan Camisi görülecek yerler arasındadır. 4* Diwan Casablanca Hotel vb.

3.Day

Kazablanka broken heart Marakeş

Otelde alacağımız erken kahvaltının ardından Marakeş’e doğru yola çıkıyoruz (230 km). Varışta yapacağımız şehir turumuzda 800 yıllık Koutoubia Minaresi ve Camisi, Bahia Sarayı, dar sokaklar, Delâilü'l Hayrat‘ın yazarı Süleyman El-Cezûlî ve Kitab-ül İbriz'in yazarı Abdülaziz Debbağ hazretlerinin kabirlerinden açık olanlarını ziyaret, Berberi Eczanesi olarak bilinen Argan Yağı ve diğer Fas'a ait bitkisel ürünler alabileceğiniz aktar ziyareti sonrası Afrika'da ki en hareketli şehir meydanı olan Jemaa El Fna Meydanı'na (Kıyamet Meydanı) hareket ediyoruz. UNESCO Milli Miraslar listesinde mevcut ender meydanlardan birisi olan; meddahlar, yılan oynatacıları, dövmeciler, hokkabaz ve cambazların gösterileri ile şenlenen Jemaa El Fna için kısaca "açık hava tiyatrosu" diyebiliriz. Geleneksel dev bir labirenti andıran çarşısında el sanatlarının tüm örneklerini bulmak mümkündür. Bu gezi esnasında kumaşçılar, demirciler, deri tabakhaneleri, ahşap ustaları gibi ülkede mevcut nice el sanatlarının tüm örneklerini bulabilirsiniz. Gezimizin ardından akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 4* Ryad Mogador Kasbah Hotel vb.

 

Bu akşam dileyen misafirlerimiz kişi başı 60€ ek ücret karşılığında Fas kültürünü yakından tanıyacabilecekleri akşam yemekli, atlı akrobasi ve folklör gösterili Chez Ali Fantasia Show programına katılabilirler. Chez Ali Fantasia Show akşam yemeği menüsü: Harira Çorbası, Kuzu Tandır, Yedi Sebzeli Tavuklu Kuskus, Mevsim Meyveleri, Kurabiye, Nane Çayı (Su ve kapalı içecekler yemeğe dahil değildir). Ödeme nakit olarak ve € (Euro) para birimi üzerinden rehberimize yapılacaktır.

4.Day

Marakeş broken heart Kazablanka kiss İstanbul

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Kazablanka Havalimanı’na hareket ediyoruz (230 km). Check-in ve pasaport işlemlerini müteakip, THY’nin TK618 seferi ile 15.55’de İstanbul'a uçuyoruz. Varış: 22.20.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • THY ile İstanbul / Kazablanka / İstanbul gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri ve vergileri
 • 3 gece 4* kalitesinde otellerde konaklama
 • Açık büfe sabah kahvaltıları ve akşam yemekleri (Otellerde yeterli sayıda misafir olmadığı taktirde set menü olarak verilir)
 • Attarine Medresesi ve Bahia Sarayı giriş ücreti
 • Programda adı geçen tüm transferler
 • Türkçe rehberlik hizmeti
 • Seyahat sigortası
 • Tüm yurt dışı yerel vergiler ve Türkiye KDV

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Diğer şehirlerden İstanbul'a iç hat bağlantı uçuşu ücreti (145€)
 • Öğle yemekleri ve tüm yemeklerde alınan su ve kapalı içecekler
 • Chez Ali Fantasia Show (60€)
 • 50TL yurt dışı çıkış harcı
 • Program dışı talep edilecek turlar
 • Otel ekstraları (oda servisleri, telefon vb.), bahşiş
 • Programda dahil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet

Bir başka organizasyonda buluşmak üzere…

 

Contact
Phone : 0850 777 0 377
Fax : +90 242 229 98 99
Email : info@travelaps.com
This is the official booking website of Otelden Satınal. Get the best prices and occasion from www.oteldensatinal.com.
Call Center