Büyük Balkan Turu 2 Saraybosna - İstanbul Bosna,Karadağ,Arnavutluk,Makedonya,Kosova

VİZESİZ

Büyük Balkan Turu

Bosna Hersek, Karadağ, Arnavutluk, Makedonya, Kosova

Saraybosna - Mostar - Kotor - Budva - Bar - İşkodra - Priştine - Prizren - Üsküp - Kalkandelen - Ohrid - St. Naum - Struga - Resne - Manastır

1.Day

İstanbul kiss Saraybosna

İstanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlar Terminali Giden Yolcu Katı'nda 04.00’de buluşuyoruz. Check-in ve pasaport işlemlerini müteakip THY’nin TK1021 seferi ile 07.15’de Saraybosna’ya hareket ediyoruz. Varış: 08.10Saraybosna’ya varışımızın ardından Saraybosna'nın su kaynağı Igman Dağı'nın eteklerindeki Vrelo Bosna, savaş zamanı iki buçuk yıl şehrin bütün ihtiyaçlarının karşılandığı şehre giriş çıkışların yapıldığı Tünel ve müzesi, Aliya Izzetbegoviç'in de içinde yattığı şehitlik, Birinci Dünya Savaşı'nın çıktığı Latin (Hünkar) Köprüsü, Sebil, Kütüphane, İnat Evi, Osmanlı döneminden beri eğitime ara vermeden devam eden Kurşunlu Medresesi, Kanuni Sultan Süleyman'ın halasının  oğlu Gazi Hüsrev Bey'in Camisi ziyaretlerini müteakip Başçarşı'da alışveriş için serbest zaman ve akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde. 4* Hollywood Hotel vb.

2.Day

Saraybosna broken heart Mostar broken heart Trebinje

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Mostar'a doğru yola çıkıyoruz. Varışta yapacağımız Mostar şehir turumuzda UNESCO Dünya Kültür Mirasları listesinde olan Mostar Antik Kenti, Osmanlı yapımı Mostar Köprüsü, Buna Nehri'nin hemen yanı başındaki Derviş (Alperenler Tekkesi) tekkesi olan Blagaj Tekkesi ve Poçitel Türk Köyü göreceğimiz yerler arasındadır. Serbest zamanın ardından Trebinje'ye hareket ediyoruz. Akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde. 4* SL Industry Hotel, 4* Nar Hotel vb.

 

NOT: Trebinje şehrine sadece konaklama için gidilmektedir. Otel müsaitliğine göre konaklama Mostar şehrinde de olabilmektedir.

3.Day

Trebinje broken heart Kotor broken heart Budva broken heart Bar broken heart İşkodra

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Karadağ’ın en önemli üç turizm kenti olan Kotor, Budva ve Bar gezisi için yola çıkıyoruz. İlk durağımız Adriyatik Denizi kıyısında bulunan Kotor'a varışımızın ardından  yapılacak şehir turumuzda Un Meydanı, Ortodoks Meydanı, Silah Meydanı, Utanç Duvarı, Ortodoks Kilisesi, Katolik Katedrali ve Balkanların en eski okullarından biri olan Kotor Turizm Okulu göreceğimiz yerler arasındadır. Gezimizin ardından Budva'ya doğru yola çıkıyoruz. Varışta yapılacak şehir turumuzda Ortodoks Kilisesi ve Eski Orta Çağ Evleri görülecek yerler arasındadır. Gezimizin ardından camileri ve sokakları ile diğer Karadağ şehirlerinden farklı olduğu ilk bakışta belli olan Bar şehri ve özellikle Stari Bar çevresi (Karadağ’da Müslüman nüfusun en yoğun olduğu şehir) gezisinden sonra Arnavutluk sınırları içinde yer alan İşkodra şehrine hareket ediyoruz. Akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde. 4* Colosseo Hotel vb.

 

NOT: İşkodra şehrine sadece konaklama için gidilmektedir. Otel müsaitliğine göre konaklama Karadağ'ın Podgoritsa şehrinde de olabilmektedir.

4.Day

İşkodra broken heart Priştine broken heart Prizren broken heart Üsküp

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Kosova’nın başkenti Priştine'ye doğru yola çıkıyoruz. Varışta yapacağımız şehir turunda Obiliç bölgesinde belki de tarihimizin en önemli perdelerinden birini aralıyor, bu toprakların ve insanının bize bağlılığının sebebine bir kez daha şahit oluyor, bir torun vazifesini burada ifa ediyor ve Osmanlı tarihinde muharebede şehit düşen ilk ve son padişah, 1. Sultan Murad Hüdavendigar’ın iç organlarının ve kalbinin defnedildiği türbesini ziyaret ediyoruz. Bu anlamlı ziyaret sonrasında, Prizren şehrine doğru yola koyuluyoruz. Fatih Sultan Mehmed’in 1455'de ayak bastığı, şehir girişine Namazgah inşa ettirdiği, ordusuyla Cuma namazına durduğu ve adına Pür Zerin dediği şehre giriş yapıyoruz. Bayraklı Camisi, Mehmed Paşa Külliyesi ve Medresesi, Gazi Mehmed Paşa Hamamı, Halveti Dergahı, Şadırvan Meydanı, Prizren Köprüsü göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuz sonrasında Kuzey Makedonya’nın başkenti Üsküp şehrine hareket ediyoruz. Akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde. 4* Gold Hotel, 4* Next Door Park Hotel vb.

5.Day

Üsküp broken heart Kalkandelen broken heart Ohrid

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Osmanlı İmparatorluğu'nun 500 seneden fazla hüküm sürdüğü ve Müslüman nüfusuyla eski zamanları yaşatmayı başarmış Makedonya’nın en gözde şehirlerinden Üsküp’de yapacağımız şehir turumuzda tarih boyunca şehrin ticari faaliyetlerinin merkezi olan ve günümüzde de önemini yitirmemiş taş sokakları ve tarihi binaları ile Türk Çarşısı, Kuyumcular Sokağı, Üsküp Kalesi, Vardar Nehri, 16. yy.'dan kalma Taş Köprü, Türk ve Yahudi Mahallesi, Davut Paşa Külliyesi, Mustafa Paşa Camisi, Yahya Paşa Camisi, Sultan Murat Camisi, İsa Bey Camisi, Çifte Hamam, Sulu Han, Kapan Han, Kurşunlu Han, Saat Kulesi, Üsküp Meydanı ve meydandaki Büyük İskender’in Devasa Heykeli, Sar Samuel ve Kiril Metod Heykelleri, 17. yy.'dan kalma St. Spas Kilisesi, Rahibe Teresa Anıtı, Rahibe Teresa'nın Evi görülecek yerler arasındadır. Gezimizin ardından Kanuni Sultan Süleyman döneminde yapılmış şirin bir kasaba şehri olan Kalkandelen’e (Tetovo) otobüsümüzle geçiyor ve dönemin buradaki Bektaşî merkezi Harabati Baba Tekkesi ve Alaca  Camisi gezimizin ardından Ohrid'e doğru yola çıkıyoruz. Akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde. 4* Aqualina Hotel, 4* Belvedere Hotel vb.

6.Day

Ohrid broken heart St.Naum broken heart Struga broken heart Ohrid

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Osmanlı’nın Balkanlar’daki önemli üslerinden biri olmuş tarihi Ohrid şehri gezimizde Kiril Alfabesi’ni geliştirmiş olduklarına inanılan, 9. yüzyıl Bizans keşişleri Aziz Kirillos ve Metodios Anıtı, Ohri Müzesi, Aya Sofya, Roma döneminden kalma Antik Tiyatro, Samoil Kalesi, Çınar Meydanı ve Ohrid Pazarı göreceğimiz yerler arasındadır. Serbest zamanın ardından Ohrid'e yarım saat uzaklıkta bulunan St. Naum'da bölgenin en önemli isimlerinden olan St. Naum’un 16 y.y. sonunda inşa etmiş olduğu manastırı da gezdikten sonra serbest zaman sonrası Struga şehrine hareket ediyoruz. Müslüman Arnavutların nüfusun çoğunluğunu oluşturduğu bu şehirdeki turumuzda Kara Drim Nehri üzerine kurulu Şairler Köprüsü, Şairler Parkı, bu parkta 1974 yılında ünlü şair Fazıl Hüsnü Dağlarca tarafından dikilen dilek ağacı, Çarşı ve Hasan Baba Tekkesi göreceğimiz yerler arasındadır. Akşam yemeğini yerel restoranımızda alabalık menüsü olarak aldıktan sonra konaklama otelimizde. 4* Aqualina Hotel, 4* Belvedere Hotel vb.

7.Day

Ohrid broken heart Resne broken heart Manastır broken heart Üsküp kiss İstanbul

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Resne şehrinde Niyazi Bey’in Fransa’daki Château de Chenonceau örnek alarak yaptırdığı evi dışarıdan göreceğiz. Ardından Makedonya’nın tarih ve kültür cenneti Manastır’a (Bitola) hareket ediyoruz. Varışta yapacağımız şehir turumuzda Şirok Sokağı, Eski Çarşı (Osmanlı Bedesteni), Yeni Cami ve İshak Çelebi Camisi göreceğimiz yerler arasındadır. Serbest zamanın ardından dönüş için Üsküp Havalimanı'na hareket ediyoruz. Check-in ve pasaport işlemlerini müteakip THY'nin TK1006 seferi sayılı 20.50 uçuşu ile İstanbul'a hareket ediyoruz. Varış: 23.25.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • THY ile İstanbul / Saraybosna - Üsküp / İstanbul gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti ve vergileri
 • 6 gece 4* otellerde konaklama
 • Açık büfe sabah kahvaltıları otelde, set menü akşam yemekleri otelde veya restoranda
 • Savaş Tüneli, Vrelo Bosna, Blagay Tekkesi ve Kotor Kalesi giriş ücretleri
 • Programda adı geçen tüm transferler
 • Ülkeler arası geçiş vergileri
 • Türkçe rehberlik hizmeti
 • Seyahat sigortası
 • Tüm yurt dışı yerel vergiler ve Türkiye KDV

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Diğer şehirlerden İstanbul'a iç hat bağlantı uçuşu ücreti
 • Öğle yemekleri ve yemeklerde alınan içecekler
 • 50₺ yurt dışı çıkış harcı
 • Program dışı talep edilecek turlar
 • Otel ekstraları (oda servisleri, telefon vb.), bahşiş
 • Programda dahil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet

Bir başka organizasyonda buluşmak üzere…

 

Contact
Phone : 0850 777 0 377
Fax : +90 242 229 98 99
Email : info@travelaps.com
This is the official booking website of Otelden Satınal. Get the best prices and occasion from www.oteldensatinal.com.
Call Center